• Malatya Çıkışlı Günübirlik Mardin Midyat Hasankeyf Turu: Medeniyetlerin Buluşma Noktası Mardin Midyat Hasankeyf
  • Malatya Çıkışlı Günübirlik Mardin Midyat Hasankeyf Turu: Medeniyetlerin Buluşma Noktası Mardin Midyat Hasankeyf
  • Malatya Çıkışlı Günübirlik Mardin Midyat Hasankeyf Turu: Medeniyetlerin Buluşma Noktası Mardin Midyat Hasankeyf
  • Malatya Çıkışlı Günübirlik Mardin Midyat Hasankeyf Turu: Medeniyetlerin Buluşma Noktası Mardin Midyat Hasankeyf
  • Malatya Çıkışlı Günübirlik Mardin Midyat Hasankeyf Turu: Medeniyetlerin Buluşma Noktası Mardin Midyat Hasankeyf
  • Hasankeyf
  • Mardin Midyat
  • Kasımiye Medresi
  • Tarihi Ptt
  • Gümüşçüler Çarşısı
  • Mor Gabriel Manastırı
Medeniyetlerin Buluşma Noktası Mardin Midyat Hasankeyf


TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Mardin

Gezi Sefası Araç Kalkış Noktaları

23.00  Soykan Parkı Karşısı Otobüs Durağı Önü Buluşma ardından Mardin'e doğru yola çıkıyoyruz.

Kendine özgü mimarisiyle zaman yolculuğuna çıkacağımız kent; farklı dinlere kucak açan yapısıyla köklü bir geçmişe sahiptir. Eşsiz mezopotamya manzarasına hayran kalacağımız şehir, hoşgörü ve medeniyetler şehridir. Sabahın erken saatlerinde Mardin'e vararak eşsiz manzaramıza karşı açık büfe kahvaltımızı alıyoruz.(EXTRA) Kahvaltımızın ardından gezimize rehberimiz eşliğinde Kasımıye medresesini gezerek başlıyoruz Kasımıye Medresisi diğer medreselere göre daha büyüktür. Medrese 15. yy Timur dönemindeki Moğol saldırıları nedeniyle yarım kalmıştır. 15. yy sonuna doğru tamamlanmıştır. Kasimiye Medresesinden sonra Süryanilerin önemli kiliselerinden Kırklar Kilisesini görüyoruz. Hemen ardından Mardin'in önemli camiilerinden biri olan Şehidiye camiini geziyoruz. 13.yy başlarında Artuklu Nasreddin Artuk Aslan tarafından yaptırıldığı sanılmaktadır. Güney yönündeki iki nefli mescidin yer aldığı revaklı avlusu ve eyvanlı medrese şeması veren yapıdaki bir çok değişiklik, onarım ve eklemlerle medresenin orijinal durumundan pek az şey kalmıştır. 1916/17 yıllarında Ermeni mimar Serkis Lole tarafından elektrik bir uslupla iskelesiz olarak inşa edilmiştir. Şehidiye camiinde Peygamber Efendimiz (a.s) sakalı şerifini ziyaret ederek Mardinin kültürünü anlatan ve mimari yapısıyla kendine hayran bırakan Mardin PTT binasını geziyoruz. Tarihi taş konakları, camiileri,kiliseleri ve özgün mimarisiyle Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden olan Midyat seyehat severleri kendine çektiği gibi bizleri de kendine çekmeyi başarıyor. Medeniyetlerin ve dinlerin beşiği aynı zaman da da Mardin'in incisi olan Midyat'tayız. Midyat'a gelince nerden başlamalı diye düşünmeden ilk caddeden eski taş binanın sokaklarına dalıyoruz. İlk durağımız Süryani kadim Cemaatinin ünlü ve büyük yapıtlarından olan Mor Gabriel Manastırına geliyoruz.Hemen ardından çölde bir cenneti andıran beyaz suya gidiyoruz orada 20 dakika mola veriyoruz. Beyaz suyun muhteşem doğasının tadını çıkarıyoruz. Hemen peşi sıra Konukevi, Gümüşçüler çarşısını geziyoruz ve Hasankeyf'e geçiyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir tarihi özelliği olan bir çok medeniyetlere ev sahipliği yapmış başka bir yer yoktur. Hasankeyf kimler tarafından kurulduğu bilinmese de Bizans Sasani Emeviler Abbasiler Hamdaniler Mervaniler Eyyubiler ve Osmanlılar hakimdir. Hasankeyf'in çevresindeki altı bine yakın mağara insanın ilk yaşadığı yelerden birisinin burası olduğunu gösteriyor. Bir sığınak olduğu tahmin edilen Antik kentin bilinen tarihi M.Ö 8. yy dayanıyor. Savunmaya elverişli mağaralarıyla fiziki gücün hakim olduğu çağlarıyla Hasankeyf ; kavimlerin paylaşamadığı yer haline geldi. Hasankeyf'de göreceğimiz yerler arasında muhteşem Hasankeyf Köprüsü Zeynel bey kümbeti El rızk Camii Hasankeyf kalesi Küçük ve Büyük Saray.... Hasankeyf gezimizin ardından Batman - Diyarbakır - Elazığ güzergahı ile Malatya'ya doğru hareket ediyoruz


DAHİL OLANLAR:
✔ Lüks araçlarla ulaşım
✔ Araç içi ikram
✔ Profesyonel rehberlik hizmeti
✔ Seyahat sigortası

HARİÇ OLANLAR:
X Sabah kahvaltısı
X Öğlen yemeği
X Müze giriş ücretleri
X Şahsi harcamalar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

TUR ŞARTNAMESİ

-Gezi günübirlik olup otel konaklaması yoktur.

-Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

-Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

-Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

-Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

-Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

-Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Gezi Sefası kesinlikle sorumlu değildir.

-Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

-Ek Hizmet Bedelleri, Paket(ulaşım ve konaklama) fiyatın üstüne eklenerek total bir paket halinde taksitlendirilebilir. İndirimli statüsünde olan misafirlerimiz bu bedeli indirimli öderler.

-Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

-Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

-Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında 'ekonomik sınıf' kullanılmaktadır.)

-Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Gezi Sefası'nda saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Gezi Sefası misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

-1618 nolu zorunlu seyahat sigortası kapsamı Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

-Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

-Uçaklı ve otobüslü turlarımızda İstanbul, Bursa, Eskişehir, İzmir , Ankara , Antalya ve diğer illerimizden gelen misafirlerimiz ile bölge buluşmalı bir şekilde Ankara üzerinden turlarımız gerçekleştirilebilir. Otobüsün çevirme kontrol kaza trafik vb. Uçak ya da otobüs saatlerine göre ve rötar vb. durumlara göre uçağın indiği havaalanında ya da aracın beklediği illerde 1 – 2 saat arası bekleme sureleri oluşabilir.

-Uçuşlar Charter uçuş olup Havayolları tarafından değişiklik vb. durumlar olması durumunda Gezi Sefası 24 Saat öncesinden sizlere bildirmekle yükümlüdür.

-Tur bitiminde varılacak saatler ile alakalı bilgiler paket programda yazdığı gibi olup, mücbir sebeplerle gelişecek gecikmelerden Gezi Sefası sorumlu değildir. Misafirlerimiz alındığı noktalarda bırakılacaktır.

-Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Gezi Sefası'nın sorumluluğu yoktur.

-Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.

-İlk gün gezi otele girmeden başlayacağından yüzme için gerekli kıyafetlerinizi ayrı bir şekilde hazırlayınız.

-Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

-Bölge yoğunluğu ve tedarikçilerimize bağlı olarak turumuz başlamadan Kesinleşmiş Rota Başlangıcı ve Bitişi, misafirlerimize diledikleri takdirde turdan 2 gün önce rehberlerimiz tarafından bildirilebilir.

Not:Müzekart ve müze ören yeri girişleri (Belediye ve Özel İşletmeler dâhil) tur ücretine dâhil değildir. Tüm girişler misafirlerimiz tarafından ödenir.

Ulaşım Araçlarımız:Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. Araçlarımızda kulaklık yoktur. Tv Üniteli araçlarda telefonunuzu şarj etmeniz telefonunuzun batarya ömrünüzü azalttığı için harici bir şarj aleti bulundurmanızı tavsiye ederiz.

-Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

-Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma

-Neoplan Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma

-Mıtsubıshı Safir 46+1+1 koltuklandırma

-Mıdıbusler: (19 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

-Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan: 31+1 koltuklandırma

-Mınıbusler: (19'a kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

-Vw Volt 15+1 koltuklandırma

-Mercedes Sprınter 19+1 koltuklandırma

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#37
LOKASYON:
Mardin (Malatya Çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
Soykan Parkı Karşısı Otobüs Durağı Önü
BİTİŞ:
Tur bitiminde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Gezi Sefası organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

  %40 İndirim

1.150TL

1 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Malatya Çıkışlı Günübirlik Mardin... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0850 533 30 80
AKŞEMSETTİN MAHALLESi, BALİPAŞA CAD NO:90/1 34000 FATİH/İSTANBUL
    ‏‏‏
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.
Güldestan Turizm Taşımacılık - Türsab: 3074