PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

  • PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU: Adana Portakala Festivali...Kültür, Tarih, Eğlence, Lezzet...Bu etkinlik kaçırılmaz.Bir çok güzelliği tecrübe edeceğiniz Adana Portakal Çiçeği Festivalini kaçırmayın.Kredi kartlarına 18 aya varan taksit ve ödeme kolaylığıyla hemen rezervasyonunuzu yapın.
  • PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU: Adana Portakala Festivali...Kültür, Tarih, Eğlence, Lezzet...Bu etkinlik kaçırılmaz.Bir çok güzelliği tecrübe edeceğiniz Adana Portakal Çiçeği Festivalini kaçırmayın.Kredi kartlarına 18 aya varan taksit ve ödeme kolaylığıyla hemen rezervasyonunuzu yapın.
  • PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU: Adana Portakala Festivali...Kültür, Tarih, Eğlence, Lezzet...Bu etkinlik kaçırılmaz.Bir çok güzelliği tecrübe edeceğiniz Adana Portakal Çiçeği Festivalini kaçırmayın.Kredi kartlarına 18 aya varan taksit ve ödeme kolaylığıyla hemen rezervasyonunuzu yapın.
  • Antakya - Harbiye Şelaleri - Asi Nehri - Arkeoloji Müzesi
  • Şahmeran Heykeli - Makam Cami - Tarsus Şelalesi
  • Kleopatra Kapısı - St. Paul Kuyusu ve Evİ
  • Saint Pierre Kilisesi - Habibi Naccar Camii
  • Tarsus - Eshab-ı Kehf Mağarası - Nusrat Mayın Gemisi
  • Adana - Portakal Çiçeği Festivali
Adana Portakala Festivali...Kültür, Tarih, Eğlence, Lezzet...Bu etkinlik kaçırılmaz.Bir çok güzelliği tecrübe edeceğiniz Adana Portakal Çiçeği Festivalini kaçırmayın.Kredi kartlarına 18 aya varan taksit ve ödeme kolaylığıyla hemen rezervasyonunuzu yapın.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İSTANBUL

İstanbul -Kocaeli-Bolu-Ankara Hareket

Gezi Sefası Araç Kalkış Noktaları
19:00 Bakırköy Ömür Plaza Karşısı
19:30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
20:15 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
20:30 Çayırova Mc Donalds Önü
21:15 İzmit Halk Evi Karşısı Otobüs Durağı
22:15 Sakarya Berceste Tesisi
23:30 Düzce Kaynaşlı Türsan Park Tesisi
02:30 Aşti Önü Berat Büfe Yanı


2.

Gün
ANTAKYA 2 gün programını görmek için tıklayınız

ANTAKYA – HARBİYE ŞELALELERİ – ASİ NEHRİ - ANTAKYA ARKEOLOJİ MÜZESİ – SAİNT PİERRE KİLİSESİ – HABİBİ NECCAR CAMİİ

Gezi Sefası buluşma noktalarından değerli misafirlerimizi alarak Portakal Festivali turumuza başlıyoruz.Gece yolculuğumuzda gerekli molalar verilerek sabahleyin Antakya'ya varıyoruz. Kahvaltımızı alıp gezimize başlıyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Darphane ile Apollo’nun hikâyesine konu olan şelaleleriyle meşhur Harbiye’ye hareket ediyoruz. Ardından Türkiye’nin en büyük Mozaik Müzesi konumundaki Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesini gezeceksiniz.Bu muhteşem müzede gezerken tarihin derinliklerine dalacak ve hayranlığınızı saklayamayacaksınız. Müzeden sonra şehrin tarihi sokaklarında yapacağımız yürüyüş sırasında şehirde hala var olan Katolik - Ortodoks ve Protestan cemaatlerine ait kiliseleri de görme şansımız olacak. (Belirtilen Kiliseler halen aktif ibadethane olduklarından, ibadet saatlerinde ziyaretçi kabul etmemektedirler. Misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmalarında fayda vardır.) Sonrasında Anadolu’da yapılan ilk camilerden birisi olarak bilinen Habibi Neccar Camiini ziyaret edeceğiz. Ardından da otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen ve “Hristiyanlık” isminin ilk kez zikredildiği Saint Pierre Kilisesini geziyoruz.Portakal Çiçeği turumuzun ilk gününün yorgunluğunu atmak ve istirahat için otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Yol Üstünde alınacak olup Tur Ücretine Dahil Değildir.
Öğle Yemeği: Rehberimizin Yönlendireceği Restorantta Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Özcihan Otel Vb

3.

Gün
ADANA 3 gün programını görmek için tıklayınız

SABANCI MERKEZ CAMİİ - TAŞ KÖPRÜ - SİNEM MÜZESİ - ATATÜRK EVİ - ADANA PORTAKAL FESTİVALİ

Portakal Çiçeği Festivali turumuzun 2. gününde otelde alacağımız kahvaltının ardından, Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk gezi durağımız, mimari özellikleri ile Sultanahmet ve Selimiye Camii’nin bir karışımı olan Sabancı Merkez Camii olacaktır. Rehberimizin anlatımlarının ardından buradan ayrılıp Roma döneminden kalma ve Adana’nın simgesi haline gelmiş olan Taş köprüyü fotoğraflayıp, eski bir Adana evine kurulmuş olan, şehire özgü yönetmenler,oyuncular ve yapımcılar ile ilgili eserlerin tanıtıldığı Sinema müzesini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız Atatürk’ün Adana’yı ziyaretinde konaklamış olduğu ve sonrasında müzeye çevirilen Atatürk Evi müzesi olacak. Bu gezimizin ardından festival alanına geçiyoruz. Sokak cümbüşüne dönüşen karnavala katılıyoruz. Adana’nın müthiş lezzetlerini sunan lokantalar özel program ve menülerle, yerel işletmeler ve ulusal karnaval sponsorları da çeşitli oyun ve etkinliklerle Adana’yı ve katılanları eğlenceye doyuruyor. Diğer taraftan ise Yerli ve yabancı müzik gruplarının sahne aldığı etkinliklerde her yıl ünlü isimler gönüllü olarak yer alıyor. Buna ek olarak amatör müzik grupları da şehir genelindeki birçok sokak sahnesinde müziğini karnaval kitlesiyle buluşturma fırsatını yakalıyor. Burada verilen serbest zaman sonrasında Mersin’de bulunan otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Mersin Otelleri

4.

Gün
TARSUS 4 gün programını görmek için tıklayınız

ASHAB-I KEHF MAĞARASI - NUSRET MAYIN GEMİSİ - KEOPATRA KAPISI - ST. PAUL KUYUSU VE EVİ - ŞAHMERAN HEYKELİ - MAKAM CAMİ - TARSUS ŞELALESİ

Portakal Çiçeği Festivali turumuzun  3. gününde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası hareketle Tarsus’a gidiyoruz.. Tarsus’ta ilk durağımız Hristiyanlık ve İslamiyet için çok önemli olan ve ‘’Yedi Uyurlar’’ olarak bilinen efsanedeki Eshab-ı Kehf Mağarası olacak. Eshab-ı Kehf mağarası ziyaretimiz sonrasında Çanakkale Savaşlarında çok büyük etkisi olan ve savaşın seyrini değiştiren orijinal Nusrat mayın gemisinin sergilendiği Çanakkale Parkına gidiyoruz. Nusrat mayın gemisi ziyaretimizin ardından Kleopatra Kapısını görerek Vatikan tarafından hac merkezi olarak kabul edilmiş St. Paul kuyusu ve evini görmek için tarihi Tarsus evlerine hareket ediyoruz. Müze ziyaretimizin ardından Tarsus evleri arasında yapacağımız yürüyüşle Şahmeran Heykeline gidiyoruz. Şahmeran heykelini fotoğrafladıktan sonra Danyal Peygamberin mezarının bulunduğu Makam Camii'ni görüp cezerye alışverişi yapabileceğimiz serbest zamanımız olacak. Serbest zamanımızın ardından Tarsus Şelalesine ulaşıyoruz. Antik Kydnos Mezarlarının üzerinden akmasıyla şelale hüviyeti kazanmış Berdan Çayı etrafında yapacağımız gezimizin ardından otobüsümüze binerek dönüş yoluna geçiyoruz. İstanbul’a ulaşarak, bir başka Gezi Sefası organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Dikkat Bu Gece Konaklama Yoktur

DAHİL OLANLAR:
Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
Lüks Araçlar İle Ulaşım - Kişi sayısına göre araç verilir.
Otellerde Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı
Otellerde Açık Büfe veya set menü 2 akşam yemeği
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
Programda belirtilen son gün akşam yemeği
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Öğlen yemekleri
Tüm Özel Harcamalar
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Müze Ören Yeri Girişleri
Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#105
LOKASYON:
Adana
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

2.390TL

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0850 533 30 80
AKŞEMSETTİN MAHALLESi, BALİPAŞA CAD NO:90/1 34000 FATİH/İSTANBUL
    ‏‏‏
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.