Fas ve İspanya Endülüs Turu Kazablanka -...

 • Fas ve İspanya Endülüs Turu Kazablanka - İstanbul:
 • Fas ve İspanya Endülüs Turu Kazablanka - İstanbul:
 • Fas ve İspanya Endülüs Turu Kazablanka - İstanbul:
 • Fas ve İspanya Endülüs Turu Kazablanka - İstanbul:
 • Fas ve İspanya Endülüs Turu Kazablanka - İstanbul:
 • Fas ve İspanya Endülüs Turu Kazablanka - İstanbul:
 • Fas ve İspanya Endülüs Turu Kazablanka - İstanbul:
 • Marakeş
 • Tanca
 • İspanya
 • Granada
 • Cebelitarık Boğazı
 • Cordoba

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul - Kazablanka - Marakeş

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "Gezi Sefası- THY" bankosunda 08:00’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK617 seferi ile 11.00'de Kazablanka’ya uçuş, 13.50'de varış. Rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Kazablanka şehir turumuzda; Anfa Semti, Atlas Okyanusu ve 2. Hasan Camisi görülecek yerler arasındadır. Kazablanka şehir turundan sonra Marakeş’e (230km) hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Mogador Kasbah Hotel vb.Konaklama: 4* Mogador Kasbah Hotel vb.

2.

Gün
Marakeş 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam günlük Marakeş turumuzda 800 yıllık Koutoubia Minaresi ve Camisi, zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri, Bahia Sarayı, dar sokaklar, Şifa-i Şerif kitabının yazarı Kadı İyaz, Delâilü'l Hayrat kitabının yazarı Süleyman El-Cezûlî ve Kitab-ül İbriz'in yazarı Abdülaziz Debbağ hazretlerinin kabirlerinden açık olanlarını ve Berberi Eczanesi olarak bilinen Argan Yağı ve diğer Fas'a ait bitkisel ürünler alabileceğiniz aktar ziyareti sonrası Afrika'da ki en hareketli şehir meydanı olan Jemaa El Fna Meydanı'na (Kıyamet Meydanı) hareket ediyoruz. UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan; meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jemaa El Fna için kısaca "açık hava tiyatrosu" diyebiliriz. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşısında el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örneklerini bulabilirsiniz. Gezimizin ardından Fas kültürünü yakından tanıyacabileceğimiz akşam yemekli, atlı akrobasi ve folklör gösterili Chez Ali Fantasia Show programına katılma sonrası konaklama otelimizde.

3.

Gün
Marakeş - Rabat - Tanca 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Rabat’a hareket ediyoruz (330 km). İmparatorluğun başkenti olan Rabat gezimizde Kraliyet Sarayı'nı, 5. Muhammed Türbesi'ni, Hasan Kulesi'ni, Şehir Surları'nı, mavi sokaklarında güzel fotoğraflar çekebileceğiniz Oudaia Kalesi'ni ziyaret sonrası Tanca'ya doğru yola çıkıyoruz (250 km). Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Kenzi Solazur Hotel vb.Konaklama: 4* Kenzi Solazur Hotel vb.

4.

Gün
Tanca - Cebelitarık Boğazı - Tarifa, İspanya - Sevilla 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, İspanya feribotu için Tanca Limanı’na hareket ediyoruz. Cebelitarık Boğazı'ndan İspanya’yı İslam topraklarına katan büyük komutan Tarık Bin Ziyad’ın Endülüs’ün fethi için yola çıktığı güzergahtan; İspanya, Tarifa’ya “Gemileri yaktırdığı?” bölgeye geçiyoruz. Kısa bir tefekkür sonrası, Sevilla (İşbiliyye)’ye hareket ediyoruz (210 km). Sevilla (İşbiliyye) şehir turumuzda; Guadalkivir Nehri, Hint Arşivleri Binası, Türkiye Cumhuriyeti Sevilla Fahri Konsolosluğu, Alkazar Sarayı, İşbiliyye Ulu Camisi iken yıkılarak yerine kilise yapılarak İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen Sevilla Katedrali ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Giralda, eski Sevilla olarak adlandırılan Santa Cruz Mahallesi'nin dar sokakları, Sevilla Üniversitesi'nin merkez kampüsü olarak kullanılan eski tütün fabrikası, Plaza de Espana (İspanya Meydanı), Maria Luisa Parkı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Silken Al-Andalus Hotel vb.Konaklama: 4* Silken Al-Andalus Hotel vb.

5.

Gün
Sevilla - Cordoba - Granada 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Cordoba (Kurtuba)’ya hareket ediyoruz (130 km). İslam Mimarisi'nin ana eserlerinden olan yapımına 785’te başlanıp 987 yılında tamamlanan, ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camisi’ni geziyoruz. Ardından rengarenk çiçekli Cordoba Sokakları'nda gezinti sırasında İspanyolca'da gözlük kelimesinin adından türediği göz hekimi Muhammed El Gafiki'nin Heykeli'ni ziyaret sonrası Granada (Gırnata)’ya hareket ediyoruz (230 km). Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Sercotel Luna Hotel vb.Konaklama: 4* Sercotel Luna Hotel vb.

6.

Gün
Granada 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Nasiri Sultanları'nın her yeri sanat ve tarih kokan Elhamra Sarayı ve Cennet-ül Arif Bahçeleri'ni içimiz burkularak geziyoruz. Ardından Albayzin gezisi ve Albayzin'de San Nicolas Tepesi'nden Elhamra Sarayı'nın güzelliklerini seyri müteakip; tepenin hemen yanında bulunan 2003 yılında açılışı yapılmış olan Granada Ulu Camisi'ni (Mezquita Mayor De Granada) (açıksa) ziyaret edip; dar beyaz Albayzin sokaklarından yürüyerek şehir merkezine iniyoruz. Yürüyüşümüz sırasında Caldereria Nueva (Fas Çarşısı), Takva Mescidi, Gran Via Caddesi, Isabel de Catholica Meydanı, Granada Ulu Camisi iken 1492 yılında şehrin düşmesinden sonra caminin yerine yapılan Granada Katedrali ve Bib-Rambla Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Sercotel Luna Hotel vb.Konaklama: 4* Sercotel Luna Hotel vb.

7.

Gün
Granada - Malaga - İstanbul 7 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Malaga'ya hareket ediyoruz (130 km). Varışta Gibral Faro Tepesi'nden şehir manzarasının seyrini müteakip otobüsle kısa bir şehir turu sonrası Malaga Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz. Check-in işlemlerini müteakip, THY’nin TK1306 seferi ile 12.15’te İstanbul'a uçuyoruz. Varış 18.40.Konaklama: Bu Gece Konaklama Yok
DAHİL OLANLAR:
THY ile İstanbul / Kazablanka - Malaga / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
Tanca - Tarifa (Cebelitarık Boğazı'ndan geçiş) feribot bileti
6 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama
Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
Chez Ali Fantasia Show
Bahia Sarayı, Alkazar Sarayı, Kurtuba (Cordoba) Ulu Camisi, Elhamra Sarayı ve Cennet-ül Arif Bahçeleri giriş ücretleri
Programda adı geçen tüm transferler
Türkçe rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası
Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

HARİÇ OLANLAR:
Schengen vizesi ve hizmet bedeli: 150€ + normal randevu bulunamazsa Premium Başvuru Ücreti (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar
Bu tur için herhangi bir PCR testi veya aşı şartı bulunmamaktadır.
Şu anki giriş koşulları ile seyahat tarihindeki giriş koşulları farklılık gösterebilir. Güncel durum ile ilgili tur öncesinde acentemiz tarafından bilgilendirileceksiniz.
150TL yurt dışı çıkış harcı
Program dışı talep edilecek turlar
Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.

Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.

Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.

Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.

Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.

3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.

Tüm turlarımızda seyahat belgenizin (pasaport vb.) en az 6 ay (tur dönüş tarihinden itibaren) geçerlilik süresi olması gerekmektedir.

Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.

Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.

Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.

Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.

Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#197
LOKASYON:
Fas (istanbul çıkışlı çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak    Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "Gezi Sefası - THY" bankosunda 08:00’da buluşma.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

1.550

7 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Fas ve İspanya Endülüs Turu Kazablanka... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
0850 533 30 80
AKŞEMSETTİN MAHALLESi, BALİPAŞA CAD NO:90/1 34000 FATİH/İSTANBUL
    ‏‏‏
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.
Güldestan Turizm Taşımacılık - Türsab: 3074